27.06.2026.
18:26
Više od 200.000 ljudi na skupu "Srbija jedna porodica" – oglasio se MUP
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da se na skupu "Srbija jedna porodica" ispred Skupštine Srbije okupilo oko 207.000 građana.
Takođe na javnom okupljanju prisustvuje i oko 2.600 motociklista – bajkera.
Ministarstvo posebno ističe da je navedeno javno okupljanje bilo uredno prijavljeno nadležnim organima od strane organizatora, što je omogućilo policiji da unapred planira i sprovede sve mere bezbednosti.
Javno okupljanje protiče mirno, bez incidenata, što predstavlja još jedan dokaz da preventivne mere i profesionalan rad policije, u saradnji sa građanima, daju najbolje rezultate.
U cilju pripreme da javno okupljanje prođe u najboljem redu i bez narušavanja javnog reda i mira, policija je preduzela niz preventivnih mera i na osnovu bezbednosne procene planirala je mere iz svoje nadležnosti.
Ministarstvo unutrašnjih poslova će, kao i do sada, u skladu sa zakonom obezbeđivati sva javna okupljanja, štiteći pravo građana na mirno okupljanje i obezbeđujući bezbednost svih učesnika i javni red i mir.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar