Aktuelno 0

26.06.2026.

11:11

Posle skandala zbog otkazanog koncerta, Rod Stjuart sve priznao: "Nisam imao glas"

Britanski muzičar Rod Stjuart prvi put je odgovorio na kritike koje su usledile nakon što je prisustvovao utakmici Svetskog prvenstva samo dan pošto je zbog zdravstvenih razloga otkazao koncert.

Izvor: Klix

Posle skandala zbog otkazanog koncerta, Rod Stjuart sve priznao: "Nisam imao glas"
EPA-EFE/Kiko Huesca

Podeli:

Pevač je ranije ovog meseca otkazao nastup svega 40 minuta pre početka koncerta, a već narednog dana sa suprugom i sinovima prisustvovao je utakmici Svetskog prvenstva na kojoj je bodrio reprezentaciju Škotske.

Njegova odluka izazvala je negodovanje dela fanova, posebno nakon što je zbog zdravstvenog stanja bio primoran da otkaže koncert.

Možda vas zanima

Međutim, prošle sedmice Stjuart je tokom nastupa morao nakratko da prekine koncert kako bi koristio bocu sa kiseonikom, nakon što se na sceni gotovo onesvestio.

Govoreći za talkSPORT, Rod Stjuart priznao je da odlazak na utakmicu nije ostavio dobar utisak.

"Ne, ispalo je užasno... Zaista nisam trebalo da idem na utakmicu protiv Haitija. Znate, morao sam da otkažem nastup veče pre jer jednostavno nisam imao glas", rekao je.

Posle skandala zbog otkazanog koncerta, Rod Stjuart sve priznao: Nisam imao glas
EPA/PAUL BERGEN

Dodao je da je svestan kako njegov potez nije izgledao dobro, ali je objasnio da nije želeo da razočara sinove, dvadesetogodišnjeg Alastera i tridesetjednogodišnjeg Lijama.

"Obećao sam im još od njihovog rođenja da ćemo ići na Svetsko prvenstvo i ovo je prvo koje smo uspeli da dočekamo. Nije dobro izgledalo, priznajem, ali moraću da se suočim sa tim. Uradio sam to zbog sinova", dodao je.

Možda vas zanima

Inače, Stjuart je privatnim avionom doputovao iz Kalifornije u Boston kako bi prisustvovao utakmici u kojoj je Škotska savladala Haiti rezultatom 1:0, ostvarivši prvu pobedu na Svetskom prvenstvu posle više decenija.

Tokom susreta navijao je zajedno sa sinovima, a u jednom trenutku pridružio se navijačkom skandiranju: "Nema Škotske, nema zabave!", što je dodatno naljutilo deo njegovih fanova.

U zvaničnom saopštenju njegove oproštajne turneje One Last Time tada je navedeno da mu je dijagnostikovan laringitis.

"Rod Stjuart sa velikim žaljenjem morao je da otkaže večerašnji koncert u Čula Visti u Kaliforniji", navedeno je u saopštenju.

Dodaje se da je stigao na mesto održavanja koncerta i učinio sve što je mogao da nastupi, ali da, prema savetu lekara i nakon dijagnoze akutne respiratorne infekcije koja je izazvala laringitis, nije mogao da izađe na scenu. Nakon toga Stjuart se oglasio i na društvenim mrežama, gde se izvinio fanovima.

Iako se u međuvremenu vratio nastupima, tokom koncerta u amfiteatru Juta Ferst Kredit Junion u Vest Veli Sitiju, u saveznoj državi Juta, ponovo mu je pozlilo.

Nakon što je otpevao celu pesmu, gestikulirao je članovima svog tima, koji su mu na sceni doneli bocu sa kiseonikom i pomogli mu dok je bio nestabilan na nogama. Kasnije je publici rekao da se zamalo onesvestio, ali je poručio da koncert mora da se nastavi.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: