Nova vest
Čekanju je kraj 5

19.6.2026.

12:38

Zvanično: Partizan u Ligi šampiona!

Nema više dileme - Partizan će u narednoj sezoni igrati u Ligi šampiona.

Autor:B92.sport

B92.sport
Zvanično: Partizan u Ligi šampiona!
Andrija Sokovic/Starsport

Bilo je najava prethodnih nedelja, a sada je i klub potvrdio tu informaciju.

Rukometni klub Partizan 13 godina ponovo će igrati u Ligi šampiona! Sjajne vesti stigle su danas iz Beča, gde je doneta odluka da se crno-beli nađu u elitnom evropskom društvu u sezoni 2026/27“, napisali su na zvaničnom sajtu.

Klub je odlučio da napravi jedan zanimljiv projekat, a Evropska rukometna federacija je to podržala davanjem specijalne pozivnice.

Partizan je zajedno sa još 26 klubova izrazio želju da se nađe među najboljim evropskim klubovima, a s obzirom na to da Srbija nema zagarantovano mesto u Ligi šampiona, naš klub je priželjkivao vajld-kartu, što se na kraju i obistinilo. Crno-beli su poslednji put nastupali u Ligi šampiona u sezoni 2012/13, a san mnogih generacija koje su u međuvremenu nosile dres Partizana konačno se ostvaruje. Šampion države i aktuelni osvajač Kupa, Superkupa Srbije i Svesrpskog Kupa od jeseni će biti tamo gde mu je i mesto – na mapi najboljih rukometnih klubova Evrope“, istakli su u saopštenju.

Podeli:

Učitavanje..

Komentari 5

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu