Nova vest
Formula 1 0

28.6.2026.

17:15

Rasel: "Poslednje dve nedelje su bile ključne"

Džordž Rasel vozač Mercedesa pobedio je na trci za VN Austrije.

Autor:B92.sport

B92.sport
Rasel: "Poslednje dve nedelje su bile ključne"
Tanjug/AP Photo/Darko Bandic

Džordž Rasel pobednik je trke vožene ovog popodneva na "Red Bul ringu" u Špilbergu, Štajerska, osme u šampionatu formule 1.

Nakon trke, Englez je rekao:

"Neverovatan je osećaj biti na pobedničkom postolju i to na najvišem stepeniku. Prošlo je malo vremena od poslednje pobede tako da ću danas baš uživati. Mnogo smo se radili i trudili da bismo bili ovde, a pogledajte i kako su Maks i Red Bul dobro vozili. Svaka im čast. Morao sam svaki krug da vozim maksimalno dobro jer sam znao koliko je brz čovek koji je bio iza mene. Kimi je bio strašno brz cele sezone i svaki krug sam proveravao vreme", rekao je Rasel.

Dodao je Džordž o tome koliko su se trudili i kako ovo utiče na šampionat.

"Sve ove teške trke testiraju vozače na psihološkom nivou. Poslednje dve nedelje su bile ključne. One su me podsetile ko sam i šta sam i da mogu da pobedim. Svaki krug, brzina kojom idem... Sve je bilo sjajno ovog vikenda i jedva čekam Silverston", objasnio je Džordž Rasel.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu