22.06.2026.
14:30
Šarif se oglasio nakon pregovora, izdvojio jednog čoveka; "Bez njega ne bi bilo napretka"
Premijer Pakistana Šehbaz Šarif izjavio je danas da je prvi sastanak Komiteta na visokom nivou u okviru Islamabadskog memoranduma o razumevanju uspešno završen u švajcarskom Burgenštoku.
"Razgovori su održani u pozitivnoj i konstruktivnoj atmosferi i doveli su do ohrabrujućeg napretka, uključujući dogovor o mapi puta ka konačnom sporazumu u roku od 60 dana, osnivanje Komiteta na visokom nivou za politički nadzor i početak daljih tehničkih razgovora", rekao je Šarif u objavi na društvenoj mreži Iks.
Šarif je pohvalio rukovodstvo i Sjedinjenih Američkih Država i Irana za njihovu kontinuiranu posvećenost konstruktivnom angažovanju i zahvalio svim bratskim i prijateljskim zemljama na njihovoj dragocenoj podršci u unapređenju tog istorijskog procesa.
"Posebno bih želeo da izrazim zahvalnost našoj bratskoj zemlji Kataru za njenu ključnu podršku u stvaranju uslova neophodnih za napredak ovih pregovora, kao i švajcarskoj vladi na olakšavanju u organizaciji ovih razgovora", dodao je on.
- Jeziva pretnja Trampa: "Ako zatvorite Ormuz – više nećete imati državu"
- Stigao je – pregovori počinju! VIDEO
Premijer Pakistana odao je i posebnu počast feldmaršalu Asimu Muniru čiji su, kako kaže, neumorni napori učinili ove razgovore uspešnim.
"Njegova posvećenost, predanost i istrajnost su zaista za pohvalu, bez kojih ne bi bilo napretka", rekao je Šarif.
Prema njegovim rečima, Pakistan će nastaviti da igra svoju iskrenu i poštenu ulogu u unapređenju dijaloga i diplomatije ka mirnom i trajnom rešenju.

Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar