Srbija 2

27.06.2026.

21:07

Vučić: "Srbija mora ubrzano da se razvija, od avgusta fabrika za proizvodnju robota"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da Srbija u budućnosti mora ubrzano da se razvija i ide u korak sa razvojem naprednih tehnologija i istakao da se očekuje da u avgustu u Srbiji bude otvorena fabrika za prozvodnju humanoidnih robota.

Izvor: Tanjug

Vučić: "Srbija mora ubrzano da se razvija, od avgusta fabrika za proizvodnju robota"
TANJUG/ JULIJA BAKIĆ

Podeli:

"Od avgusta nam ide, biće lepša i bolja fabrika nego ona u Kini. Hvala našim kineskim prijateljima i kompaniji", rekao je Vučić na skupu "Srbija jedna porodica" koji je danas održan u Beogradu.

Istakao je da širom Srbije mora biti otvoreno još data centara i da posebna ulaganja moraju da budu u unapređenje energetskog sistema.

"Moramo da obezbedimo naš energetski sistem, dakle da otvaramo nove gasne elektrane, gradimo hidrocentrale nove, male nuklearke, pa i velike nuklearke u budućnosti, jer će struja da bude najvažnije dobro u našoj zemlji", rekao je Vučić.

Ocenio je da takve stvari moraju da se rešavaju što pre i da nema čekanja.

"Ja moram o ovome da govorim vama i da razgovaram sa vama. Ne možemo samo da čekamo da prođe još jedan dan pa će sve biti dobro. Ne, moramo mi sebe da menjamo i da žurimo napred", istakao je Vučić.

Naveo je da je za njega najvažnije šta može da ponudi svom narodu, svojim građanima.

"Moramo da brinemo i o našem narodu koji živi van granica Srbije, ne ugrožavajući nikoga. I zato sam zahvalan i večeras i predsedniku Dodiku što je ovde i Milanu Kneževiću što je ovde, i mnogim drugim Srbima iz regiona koji su došli da večeras budu sa nama. Naša obaveza je da uvek budemo uz njih i bićemo. Naša obaveza je da uvek budemo uz sve građane Srbije", rekao je Vučić.

Zahvalio je svim građanima koji su danas došli na skup i pokazali jedinstvo.

"Hoću da se zahvalim i našoj mađarskoj braći i sestrama sa severa Srbije, hoću da se zahvalim i Bošnjacima kojih je danas došlo mnogo iz Novog Pazara na ovaj skup, da ih zamolim samo za jednu stvar: da samo razmisle i neka kažu sebi, ne meni, samo neka kažu sebi - ko im je izgradio najviše puteva, ko im je izgradio najviše bolnica od Drugog svetskog rata do danas? I neka ništa meni ne govore. Samo neka pred sebe i pred svoje porodice izađu sa tim i čini mi se da će svima sve biti jasno", naveo je Vučić.

Govoreći o obrazovnom sistemu, rekao je da će on morati da se menja i da će u toj oblasti morati da vlada konkurencija, kao i da će mnogo toga morati da se menja u zdravstvu, uključujući smanjenje cena lekova.

"Moramo da promenimo naš obrazovni sistem. Konkurencija mora da vlada, a ne da imamo političke parazite na fakultetima koji nam uništavaju Srbiju, a koji svaki put traže sve više i više para, a za decu sve slabije znanje. Mi vas plaćamo i hoćemo da nam deca imaju bolje i više znanja", istakao je Vučić.

Vučić je rekao da će mnogo toga morati da se menja u zdravstvu i da se spuštaju cene lekova.

"Ulažemo ogroman novac, a ljudi to i dalje ne vide. Moraće usluga za građane da bude bolja. Kada dođe pacijent, on je bog za svakog lekara i za svaku medicinsku sestru - tako prema tim ljudima moraju da se odnose širom Srbije", rekao je Vučić.

Istakao je da će biti kupljeno još medicinske opreme i da će biti izgrađeno još bolnica.

"Idu porodilišta i u Nišu i u Beogradu i u mnogim drugim gradovima", rekao je on.

Posebno je zamolio funkcionere da čine sve što je moguće kako bi ukazali poštovanje ljudima.

"A ne: 'izabran sam na funkciju pa devet meseci ne mogu da primim sindikate', 'izabran sam na funkciju pa ne izlazim iz službenog automobila jer sam se rodio u njemu', 'izabran sam na funkciju, dobio sam tašnu, mašnu i sekretaricu, ja sam Bog'. Nisi niko i ništa. Narod je sve, a ti si niko i ništa", rekao je Vučić.

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: