23.06.2026.
14:48
Mali sa direktorom EXPO Rijad 2030: "Expo projekti podstiču nova ulaganja i menjaju sliku nacije"
Ministar finansija Siniša Mali sastao se sa direktorom Expo 2030 Rijad Talalom Al Marijem, sa kojim je razgovarao o pripremama za svetsku izložbu u Saudijskoj Arabiji i mogućnostima dalje saradnje.
"Važan i kvalitetan sastanak sa organizatorima EXPO 2030 u Saudijskoj Arabiji 2030. godine. Razgovarao sam sa direktorom Expo 2030 Rijad Talal Al Marijem, a drago mi je da smo uspeli da razmenimo dobra iskustva, što ćemo činiti i u narednom periodu", napisao je Mali na Instagramu.
"S obzirom na to da mi, kao i Saudijska Arabija, po prvi put organizujemo jedan ovakav događaj, aktivno ćemo zajedno raditi kako bismo bili što efikasniji i izbegli neke greške. Imajući u vidu da ćemo u ta 93 dana imati neverovatnih 8.000 događaja, važno je da sve funkcioniše na najbolji mogući način", dodao je.
Naveo je da su se usaglasili da projekti poput Ekspa podstiču dalja ulaganja investitora, dalji razvoj grada i zemlje, i da potpuno menjaju sliku jedne nacije.
"Dobili smo i potvrdu da će Saudijska Arabija na EXPO 2027 Beograd imati jedan od najvećih paviljona, s obzirom na to da im je važno da se na pravi način predstave svetu uoči održavanja Expa 2030 Rijad", dodao je.
Takođe je, kako dalje navodi, Al Marija upoznao sa našom ekonomskom politikom, sa svime što je urađeno u poslednjoj deceniji, i istakao je da je posebno naglasio da očekujemo da naredne godine budemo broj jedan po stopi privrednog rasta u Evropi.
"Drago mi je i što sam od naših prijatelja čuo da su impresionirani onim što su videli u Beogradu, kako sa projektom Beograd na vodi, tako i našom istorijom i kulturnom ponudom", zaključio je.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar