23.06.2026.
20:26
Horor u komšiluku: Medicinski radnik osumnjičen da je krao delove ljudskih tela, pa ih jeo
Policija u Mađarskoj saopštila je u utorak da istražuje bolničkog portira zbog sumnje da je sakupljao i čuvao delove ljudskih tela u svom stanu radi sopstvene konzumacije.
Navodni slučaj kanibalizma koji uključuje 30-godišnjeg muškarca navodno se dogodio u glavnom gradu, Budimpešti.
Policajci koji su pretresli njegov dom zaplenili su ljudske kosti, celu potkolenicu, nadlanicu, nekoliko lobanja i očuvano ljudsko lice.
Tokom ispitivanja, muškarac je izjavio da ga privlače delovi ljudskog tela i da je neke od njih već skuvao i pojeo.
Navodno je delove tela nabavljao na svom radnom mestu, dok je druge iskopavao iz grobova u Mađarskoj i susednoj Slovačkoj.
Osumnjičeni je otvoreno razgovarao sa porodicom i prijateljima o svojoj morbidnoj fascinaciji, a čak je fotografisao svoju "kolekciju", koju je policija takođe zaplenila.
Muškarac, čiji posao podrazumeva prevoz pacijenata po bolnici, prvobitno je uhapšen 17. juna i trenutno se nalazi pod sudskim nadzorom.
Javno tužilaštvo vodi istragu protiv njega zbog sumnje da je narušio mir pokojnika.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar