Najbolja makedonska teniserka u istoriji savladala je Italijanku Lučiju Bronceti rezultatom 6:1, 6:2 u poslednjem kolu kvalifikacija i postala prva predstavnica Makedonije u singlu na jednom Grend slem turniru.
I to ne bilo kom, već na Vimbldonu, najprestižnijoj teniskoj sceni na svetu.
"Ovo su bukvalno iste one reči - ljudi, šta smo uradili. Iskreno, još nisam svesna uspeha, jer kada dolaziš iz Makedonije, uspeh je i samo igrati kvalifikacije, a kamoli stići do glavnog turnira. Nemam reči kojima bih opisala sreću", rekla je Đorčeska za "Makfax".
Protivnica je bila gotovo 100 mesta bolje plasirana na WTA listi, ali je Lina odigrala možda i najbolji meč karijere.
"Nekoliko puta sam već igrala treće kolo kvalifikacija, u Australiji i na Vimbldonu, ali sada sam uspela da preskočim tu poslednju prepreku i to me čini veoma srećnom. Noć pred meč bila je kao i svaka druga. Zbog jučerašnjeg meča dugo smo ostali na terenima i nisam imala mnogo vremena da razmišljam", objasnila je Lina.
Ipak, priznala je da je pred početak meča osetila pozitivnu tremu.
"Ujutru sam počela da osećam neku pozitivnu tremu, ali kada je meč počeo, potpuno sam zaboravila gde sam. Samo sam gledala kako da ga dobijem", dodala je Đorčeska.
Lina je u London stigla bez velikih uslova za pripremu na travi, pošto je u Skoplju trenirala na veštačkoj podlozi, daleko drugačijoj od one na Vimbldonu.
"Normalno je da svako dolazi na turnir sa željom da pobeđuje i ode što dalje. Ipak, bila sam svesna kakva je konkurencija ovde i da svi žele da igraju glavni turnir. Znala sam još u Skoplju da neće biti lako, jer je trava najspecifičnija podloga, ali sam se svih dana u Londonu osećala dobro. Nisam bila sigurna da ću ući u glavni žreb, ali sam imala dobru misao - to svakako", poručila je ona.
Na kraju razgovora, pitanje je bilo kome posvećuje najveću pobedu u karijeri.
Lina je tiho, sa suzama u očima, odgovorila:
"Mom ocu."
Njena pobeda zato ima još veću težinu, jer je do istorije stigla samo mesec dana nakon smrti oca Vladimira Đorčeskog Cipe, odbojkaške legende Makedonije. Od ponedeljka, Lina Đorčeska igraće na Vimbldonu. Za sebe, za porodicu i za celu Makedoniju.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar