Nova vest
Vesti 2

26.6.2026.

8:13

Javio se selektor zbog "rasizma" Švajnštajgera: "Tužno, zvali su me Bastijan"

Selektor Obale Slonovače Emers Fae razočaran je izjavom Bastijana Švajnštajgera.

Autor:B92.sport

B92.sport
Javio se selektor zbog "rasizma" Švajnštajgera: "Tužno, zvali su me Bastijan"
Tanjug/Chris Young/The Canadian Press via AP

Švajnštajger je u analizi susreta Nemačke i Obale Slonovače afrički tim nazvao "divljim".

"To što je Bastijan rekao… Smatram da je tužno. Bio je veoma, veoma dobar igrač i uvek sam ga voleo. Kao vezisti, uvek mi se sviđalo kako igra i razume fudbal. Do te mere da me je prijatelj na treningu, znajući koliko mi se dopadao, zvao Bastijan", rekao je Fae.

Švajnštajgera su optužili za rasizam.

"Kad neko poznaje fudbal kao on, mnogo je čudno da govori na taj način. To bismo nazvali rasizmom ako bismo stvari okarakterisali kako dolikuje. Ipak, to je tako – sada živimo u svetu gde svako može da kaže šta misli".

Nada se da Švajni nije baš tako mislio.

"Ne mogu da promenim njegov ugao gledanja i način na koji govori, ali na terenu mogu da pokažem da Afrikanci ne igraju samo fizički fudbal. Imamo i tehniku, a poštujemo i taktiku. Ostaje mi nada da je loše formulisana izjava, odnosno da nije baš to tako mislio, ali znate… Takav je život", istakao je Fae.

Podeli:

Učitavanje..

Komentari 2

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu