U nizu objava u četvrtak, 25. juna, Bela Hadid je podelila sa svojim pratiocima kroz šta prolazi tokom poslednjeg pogoršanja simptoma lajmske bolesti.Borba sa nevidljivim simptomimaHadid je započela objave dugom porukom u kojoj je opisala koliko je "zastrašujuće" objašnjavati simptome poput bola, iscrpljenosti, umora, anksioznosti, moždane magle, infekcija i trauma, kao i to kako oni vode u "tešku izolaciju i depresiju", naročito kada traju duži vremenski period."Posebno kada dajete sve od sebe", nastavila je, objašnjavajući da čita knjige i tuđa iskustva kako bi saznala više o simptomima i mogućim načinima lečenja, ali da uprkos tome i dalje doživljava razočaranja."Tražite odgovore koje niko ne može da pronađe. Borite se. Konačno imate nekoliko dobrih dana. Mislite da ste pronašli pravi protokol, pravu rutinu, pravi tretman... a onda se pogoršanje vrati i odjednom više ništa nije sigurno."Objasnila je da zbog pogoršanja često otkazuje planove i ne može da donosi odluke jer "nikada" ne zna kako će se osećati iz dana u dan.EPA/CLEMENS BILAN"Budite se sa anksioznošću koja već živi u vašem telu", napisala je Hadid."Fizički bol osećate i pre nego što vam stopala dotaknu pod... A ipak nekako morate da pronađete snagu za još jedan dan u telu i umu koji su potpuno iscrpljeni."Dodala je da je naučila da skriva osećanja koja je drugima teško objasniti."Ponekad se čini da je to nemoguće potpuno razumeti, osim ako i sami niste prošli kroz nešto slično ili niste voleli nekoga ko jeste."Poruka nade usred bolaSvojim pratiocima koji se bore sa sličnim problemima poručila je da "postoji svetlo, čak i ako danas ne možete da ga vidite... Postoji nada", pre nego što je podelila poruku koju često govori sebi kada joj je najteže."Kao što su mnogi rekli... moram da se podsetim da oporavak nije linearan... Verujem da nam Bog, na neki način, na put stavlja samo ono što smo sposobni da izdržimo, čak i kada u tom trenutku ne razumemo zašto", napisala je i dodala da veruje da "sve u životu ima dublji smisao".Hadid je priznala da, iako je teško, veruje da nam "svaka poteškoća ostavlja neku lekciju, dublje saosećanje ili snagu za koju nismo ni znali da je posedujemo"."To nas vodi do mesta, ljudi i iskustava koje danas imamo... Neizmerno sam zahvalna na životu, ali kada živite u telu koje ima više teških nego dobrih dana, teško je pronaći radost, smisao ili razlog da uopšte izađete napolje... Ali nastavićemo da pokušavamo! Uvek!"Na kraju svoje prve objave poslala je poruku podrške:"Voljeni ste. Potrebni ste. Vaš život ima smisao. I prebrodićete svaku fazu kroz koju vas život vodi... Volim vas i duboko saosećam sa vama."Suze i mali uspesiU kasnijim objavama Hadid je pokazala i svoju ranjiviju stranu. Podelila je selfi na kojem plače i napisala da ne može da se "izvuče" iz ovog pogoršanja. Objasnila je da je spavala 11 sati i da neprestano drema."Isprobala sam svaki protokol svakog lekara kod kog sam bila. I dalje ništa ne pomaže", napisala je i u šali dodala da je sebi "sama dijagnostikovala još 12 stvari, pa je i to nešto".Otkrila je i da je ostala bez daha dok je hodala do kuhinje."Mislim da mi u glavi ne funkcioniše nijedna moždana ćelija, a one poslednje dve koje su ostale međusobno se svađaju", nastavila je u crnohumornom tonu."Ipak sam uspela da se istuširam, a da se nisam onesvestila... Ko je prošao kroz ovo, razumeće... To mi je danas zaista bio veliki uspeh."Na kraju je podelila i dva snimka kreatora sadržaja Olivera Džordža, koji na duhovit način govori o izazovima života sa hroničnom bolešću, stalnim umorom i svakodnevnom suočavanju sa simptomima.
26.6.2026.
16:19
Potresna ispovest Bele Hadid: "Ne mogu da funkcionišem zbog bolesti, ništa ne pomaže"
Manekenka Bela Hadid otvoreno je na svom Instagramu govorila o teškim fizičkim i psihičkim posledicama pogoršanja hronične bolesti sa kojom se bori.
Izvor: Index.hr
Podeli:
Vrati se na vest
1 Ostavite komentar