Svih osam epizoda nove sezone dostupno je za striming na platformi Hulu, odnosno na Disney+ za međunarodnu publiku. U glavnim ulogama vraćaju se Džeremi Alen Vajt, Ajo Edebiri, Ebon Mos-Bakrak i Ebi Eliot.Radnja se nastavlja jutro nakon što Sidni (Edebiri), Riči (Mos-Bakrak) i Šugar (Eliot) saznaju da je Karmi (Vajt) napustio ugostiteljski posao i prepustio restoran njima. Bez novca, suočeni s pretnjom prodaje i nadolazećom olujom, tim mora da se okupi kako bi odradio poslednji posao. Na kraju shvataju da ono što restoran čini savršenim možda nije hrana, već ljudi koji u njemu rade.Prve kritike finalne sezoneThe Wrap navodi: „Hoće li ova, bolja od očekivane, poslednja sezona biti dovoljna da promeni narativ o padu kvaliteta ‘The Beara’? Verovatno ne. Nije toliko dobra da izbriše sećanje na najniže tačke serije – a budući da su ti trenuci bili posledica toga što je serija postala sama sebi svrha, problemi se ne mogu ignorisati samo zato što su sada ublaženi.“THR kaže: "Drama? Komedija? Šta god da jeste, prvih šest epizoda ima širok raspon, a sedma je ekspanzivna."IndieWire je seriji dao ocenu 4+ i napisao: "‘The Bear’ se pet godina trudio da ostane prisutan u našim životima, a to se u poslednjoj sezoni isplatilo. Možda se naša ljubav prema Sid, Karmiju i ekipi promenila, ali i dalje je tu. Zato se nemojte stideti da još jednom kažete ‘Da, šefe’."Time piše: "Sedam epizoda dostupnih za recenziju (sve osim finala) nastavljaju priču samo nekoliko sati nakon Karmijevog šokantnog poteza i sve se odvijaju istog dana. Čini se da su Storer i koscenaristkinja Džoana Kejlo, umesto prikazivanja restorana kao trijumfa ili tragedije, fokus stavili na zaokruživanje emocionalnog razvoja svakog lika. Prema tom i drugim merilima, sezona je neujednačena – bolja od svojih neposrednih prethodnika, ali retko na nivou druge polovine prve i druge sezone.“Decider ističe: "Finale serije ‘The Bear’ trebalo bi da bude spektakularno. Čak i ako serija ne uspe da iskoristi svaki sekund svoje poslednje epizode, to je bio televizijski trijumf. A kada dođe vreme zatvaranja, ostaviće neizbrisivo nasleđe."Kritike su podeljeneSlant je seriji dao ocenu 2,5 od 4: "U svojoj poslednjoj sezoni, serija se muči da skuva nešto sveže, ali joj je i dalje teško odoleti.“ S druge strane, Radio Times dao je ocenu 5 od 5: „Storer i ekipa su uspeli, a nama koji smo proživeli svaku scenu, to znači sve."ScreenRant je dodelio 10 od 10: "‘The Bear’ završava na visokoj nozi, oživljavajući priču i svoje likove na način kojem bi se retko koja serija mogla nadati."Consequence je sezonu ocenio sa 5-: "Jedno je biti živ, a drugo je zaista živeti. U svojim najboljim trenucima, ‘The Bear’ nas je podsećao na tu razliku, a ova sezona bila je savršen poslednji zalogaj."The Daily Beast zaključuje: "Duh vremena je možda svoju pažnju usmerio drugde, ali ovaj jedinstveni dragulj završava na vrhuncu."RogerEbert.com piše: "Na mnogo načina, ‘The Bear’ jeste, i uvek je bio, fantazija o uspehu. Kao što Čiz često primećuje, restorani su užasan posao; zatvaraju se, propadaju iz raznih razloga, iscrpljuju emocionalno, finansijsko i fizičko blagostanje ljudi koji ih vode i rade u njima. Ali ono što Storerova priča pretpostavlja jeste da postoji vrednost u radu i porodica koja se može pronaći u čvrsto povezanoj zajednici kuvara."Mashable je kritičan: "Nažalost, ‘The Bear’ koristi svoju poslednju sezonu kao priliku da ubaci sve i svašta, a buka i bes često nadjačavaju jednostavnija zadovoljstva sezone. Oluja je ovde najveći krivac, previše očigledan zaplet koji do iscrpljenosti eksternalizuje unutrašnji nemir restorana. Svaka epizoda počinje grmljavinom koja nas podseća na haos koji besni unutar The Beara. Verujte nam, znamo!"Variety navodi: "Serija se nastavlja oslanjati na svoje omiljene trikove: fraze poput Majkijeve stare izreke ‘neka se razmaše’, klišee o isceljujućoj moći hranjenja drugih i zamornu sentimentalnost koja je počela da iritira kada je čarolija nestala. Ali za one koji su ostali uz ‘The Bear’ i nakon njegovog pada – a anegdotski znam mnoge bivše obožavaoce koji su odustali – ove poslednje epizode mogle bi učvrstiti sećanje na seriju koje je veće od njenih najgorih trenutaka."The New York Post zaključuje: "Na kraju, ‘The Bear’ je ipak ponudio neke zanimljive uvide u to kako izgleda rad u restoranu, cenu izvrsnosti i nesavršene ljude koji pokušavaju da se povežu. Šteta je što se ova priča predugo razvlačila i poprimila labaviji i bezobličniji format nego što je trebalo."
26.6.2026.
10:24
Stigla poslednja sezona serije "The Bear": Remek-delo ili razočaranje? VIDEO
Peta i poslednja sezona hvaljene serije "The Bear" stigla je pred gledaoce.
Izvor: Index.hr
Podeli:
Vrati se na vest
1 Ostavite komentar