24.06.2026.
9:35
Počela međunarodna regata "Vode Vojvodine": Najmlađi učesnik ima samo dve godine
Ove godine, 16. po redu Međunarodna regata "Vode Vojvodine", startovala je sa Prevodnice „Novi Sad“, a kružnom rutom, preko Savinog Sela, Srpskog Miletića, Sombora, Bezdana, Apatina i Bačke Palanke, 2. jula vratiće se u Srpsku Atinu.
Ovogodišnja regata kretaće se duž kanala hidrosistema DTD, u bačkom delu i rekom Dunav od Bezdana do Novog Sada.
Igor Kolaković, v.d. direktor JVP "Vode Vojvodine", istakao je da regata traje devet dana, da je prijavljeno 82 plovila i 227 regetaša, od čega je 33 dece. Kako Dnevnik saznaje, najmlađi regataš ima samo dve godine.
"Regata će stajati u Savinom selu, Srpskom Miletiću, Somboru, Bezdanu, Apatinu, Bačkoj Palanci i na kraju u Novom Sadu. Posebno pozivamo sve regetaše i građane Apatina da nam se priključe 29. juna na proslavi Dana Dunava, koja će biti organizovana na plaži u Apatinu. Biće muzički program, edukativne radioce, a sve će biti završeno velikim vatrometom", najavio je Kolaković.
On je dodao da je smisao i cilj regate "Vode Vojvodine" da se promovišu kanali, koji nisu samo za navodnjavanje, već i za plovidbu i rekreaciju.
Sve lokalne samouprave izlaze u susret, organizuje dočeke, obilaske muzeja, kulturno-umetničkih mesta, ovim se dobija šira slika turizma i promocije Srbije i Vojvodine- jasan je v.d. direktor.
Regataš Čabo Kiš učestvuje treći put uzastopno na regati, ističući da su mnogi razlozi zašto se vraća na ovu manifestaciju.
"Previše vremena provodimo u gradu i ubrzanim životima, a ovo je prilika da ostavimo ključeve od poslova i sednemo u lađe i da se konektujemo s prirodom. Cilj našeg putovanja jesu uspomene, druženje. Regata je prožeta sa mnogo aktivnosti, imamo takmičenje u pravljenju čorbe, mnogo aktivnosti sa decom. Organizatorima bih dao desetku", naveo je za medije Kiš.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar