22.06.2026.
13:31
"Nakon malo pretnji i kukanja, pregovori su odlično prošli"
Potpredsednik SAD Džej Di Vens obratio se novinarima u Švajcarskoj, po završetku pregovora sa Iranom koji su juče održani u odmaralištu Burgenštok.
Vens je rekao da je iranska delegacija "pretila da će napustiti pregovore" tokom razgovora, ili "barem je bilo pretnji na društvenim mrežama da će napustiti pregovore", ali dodaje da su pregovori trajali daleko posle 1 sat ujutru sinoć.
"Dakle, nisu napustili pregovore, a njihov tehnički tim je i dalje ovde u Burgenštoku i radi sa našim tehničkim timom", rekao je američki potpredsednik novinarima.
"Ono što smo juče rekli Irancima jeste: 'Kada razmenjujete ono što mi milenijalci nazivamo glupostima, ne možete očekivati da predsednik Sjedinjenih Država neće odgovoriti i da neće ispraviti stvari.'"
- Teheran uzvratio Trampu; "Bolje da paze na svoje izjave – odgovorićemo na drugačiji način"
- Jeziva pretnja Trampa: "Ako zatvorite Ormuz – više nećete imati državu"
Zaključio je svoj odgovor rekavši da je bilo"malo pretnji" i "kukanja, ali na kraju krajeva, razgovori su nastavljeni i da smo postigli veliki napredak".

Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar