22.06.2026.
13:05
"Hvala Starmeru..."
Član Laburističke stranke Velike Britanije Endi Bernam izjavio je danas da je britanski premijer Kir Starmer dao ogromnu službu njihovoj zemlji i zahvalio mu se na vođstvu i posvećenosti tokom izazovnog perioda.
Starmer je objavio danas da podnosi ostavku na mesto premijera Velike Britanije, nakon čega su britanski mediji preneli da se očekuje da bi Bernam u popodnevnim satima mogao da položi zakletvu kao novi premijer.
"Njegova odluka označava početak tranzicije i važno je da se ovaj proces sprovede na uredan i odgovoran način. Ja ću se predstaviti kao deo ovog procesa. Zemlja očekuje stabilnost, ozbiljnost i kontinuirani fokus na pitanja koja su najvažnija i to je ono što će dobiti", rekao je Bernam u objavi na društvenoj mreži Iks.
Prema njegovim rečima, dok Britanija ide napred, prioritet mora da bude zajednički rad kako bi zemlju vratili tamo gde svi žele da bude.
"Ljudi žele da vide napredak u ekonomskom rastu, troškovima života, javnim uslugama, stanovanju i mogućnostima za sledeću generaciju. Političke promene nikada ne bi trebalo da odvrate pažnju od odgovornosti za poboljšanje života ljudi", naveo je on.
Bernam je ocenio da je Laburistički pokret uvek bio najjači kada je gledao napred sa samopouzdanjem i svrhom.
"To je ono što ćemo raditi od sada i osiguraćemo da ova tranzicija bude pozitivan proces obnove za našu stranku i našu zemlju", zaključio je Bernam.

Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar