22.06.2026.
17:32
Mostar proglasio vanredno stanje zbog požara na deponiji VIDEO
Zbog velikog požara koji je jutros zahvatio deponiju Uborak i prouzrokovao gotovo potpunu materijalnu štetu na tom lokalitetu, Grad Mostar proglasio je vanredno stanje kako bi omogućio brzo i operativno delovanje nadležnih službi u saniranju posledica.
Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je nakon vanredne sednice gradskog i kantonalnog štaba Civilne zaštite da je požar izazvao ogromnu štetu na deponijskom polju, ali i zabrinutost građana zbog dima koji se nadvio nad gradom.
"Odmah nakon dojave na teren su izašle sve nadležne službe – vatrogasci, policija, Hitna pomoć i druge službe. Zatekli smo ogroman požar koji je devastirao lokalitete Buđevci i Uborak. Izgorela je reciklažna hala s kompletnim postrojenjima, oštećena je oprema na deponiji, a zahvaljujući naporima vatrogasaca spašena je upravna zgrada", rekao je Kordić.
Prema njegovim rečima, šteta je gotovo stopostotna, a nastala situacija predstavlja veliki problem ne samo za Mostar već i za širu regiju.
Kordić je kazao da proglašenje vanrednog stanja omogućava Štabu civilne zaštite donošenje hitnih naredbi i provođenje mera potrebnih za prevladavanje krize, posebno kada je reč o organizaciji odlaganja otpada nakon što je deponija Uborak pretrpjela velika oštećenja.
Pozvao je građane da se odgovorno ponašaju prema otpadu i da do daljnjeg ne odlažu komunalni i kruti otpad na javne površine kako se ne bi dodatno opteretio komunalni sistem.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar