Politika 0

28.06.2026.

22:47

Mali: "Zvučni top je bio deo slagalice blokadera za rušenje države"; "Vučić je juče održao istorijski govor"

Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je da je jučerašnji skup SNS-a bio veličanstven i da je okupio najmanje 200.000 ljudi, kao i da će već sutra biti predstavljen novi ekonomski program za penzionere i socijalno ugrožene građane.

Izvor: Tanjug

Mali: "Zvučni top je bio deo slagalice blokadera za rušenje države"; "Vučić je juče održao istorijski govor"
Antonio Ahel/ATAImages

Podeli:

"Građani su snaga Srbije i oni su, time što su se pojavili, rekli da žele da Srbija raste i da se razvija. Žele da gradimo nove auto-puteve, nove bolnice i nove škole. Žele da nam rastu i penzije i plate. Mi ćemo već sutra predstaviti jedan ekonomski program za naše penzionere i za one koji su socijalno ugroženi. Pokazaćemo snagu i brigu prema ljudima. Tako da ne stajemo", rekao je Mali u emisiji "Hit tvit" na Pinku.

Komentarišući navode sa društvenih mreža u kojima se dovodi u pitanje broj građana koji je prisustvovao jučerašnjem skupu, Mali kaže da je predsednik Srbije i juče pružio ruku pomirenja.

"Oni su godinu i po dana pokušavali da nam rasture državu, podele društvo i porodice. U njihovim izjavama niste imali priliku da čujete ništa drugo osim slike nasilja i mržnje na njihovim mitinzima. Juče ste čuli potpuno drugačiju priču, čuli ste ono što je važno za životni standard, za slobodarsku, nezavisnu i samostalnu Srbiju", rekao je Mali.

Ministar ocenjuje da je Vučićev govor tog dana bio istorijski, jer je podsetio na ono što je vlast zatekla 2012. i gde smo danas.

"Osim te zastave koja je najveća ikada koju smo razvukli kroz ulicu Kneza Miloša, osim neviđeno pozitivne energije koja je tamo bila, po meni je govor predsednika Vučića bio istorijski upravo zbog toga što je podsetio građane i na ono što se dešavalo i šta smo zatekli 2012. godine i gde smo danas, naravno i za korake koje ćemo napraviti dalje", rekao je Mali.

Na pitanje da li je dodatni izazov prilikom organizacije skupa bila vrućina, Mali odgovora da se vodilo računa o svakom detalju.

"Mi smo imali svakodnevne štabove sa predsednikom oko svakog detalja. Do tančina smo ušli u svaki detalj, od toga kako će i šta će da bude od sadržaja za decu, za odrasle, za starije i mlađe, kako ćemo i gde ćemo razvući zastave, kuda će da prođe 2.700 motocikala, koliko ćemo imati flašica vode, gde će biti locirana hitna pomoć. Dakle, znate kako se organizuju ozbiljne stranke i organizuju ozbiljni skupovi", rekao je Mali.

On je naveo i da se vidi jasna razlika između tog skupa i onog koji su danas organizovali studenti u Kraljevu.

"Vidi se razlika u ozbiljnosti pristupa kada je jedan skup u pitanju, a pogotovo kada je vođenje države u pitanju". kaže Mali.

"Zvučni top je bio deo njihove slagalice za rušenje države"

Mali je večeras rekao da nije bilo upotrebe zvučnog topa na protestu i ocenio da je ta priča bila deo slagalice blokadera za rušenje države.

"To se nije desilo. I hoću da građani znaju, to je strašno velika i opasna stvar što su uradili. Dakle, nije to bio zvučni top zarad zvučnog topa, to je bio samo jedan delić u njihovoj slagalici kako da sruše državu. Još jedna velika izmišljotina, još jedna velika laž, ali kada hiljadu puta ponovite jednu laž, nekako postaje istina", rekao je Mali na TV Pink.

Ocenio je da je to bio pokušaj dalje dehumanizacije, kriminalizacije Vučića i onda relativizacije svih rezultata i svega onoga što je urađeno.

"Kao na kraju i taj Sarajevo safari, i to se pokazalo, naravno, da je izmišljotina i neistina. A što se ovih ljudi tiče, evo, vi ste, gospodo, kako kažete osetili posledice. Prvi ste bili da kažete da vas boli ruka, noga, glava, iako do zvučnog topa nikada niste ni stigli niti ste ga osetili, jer ga nije ni bilo. E pa sad samo preuzmite odgovornost za to što ste rekli, pa lepo objasnite to što ste govorili u medijima, dajte činjenice kako ste se osećali, da li imate neke posledice, da li imate neke potvrde iz bolnica, od nekih doktora i tako dalje", naveo je Mali komentarišući to što su oni koji su pozvani na razgovor tim povodom to ocenili kao represiju vlasti.

Kako je rekao, to nije bio pritisak na te ljude već poziv da dokažu to što govore.

"Pošto su toliko bili ozbiljni i uvereni i ubeđivali sve da se to desilo, hajde sad da pokažete i dokažete, jer su svi pokazali, uključujući i tu obaveštajnu službu Rusije, FSB i svi ostali, da se nikada taj zvučni top nije upotrebio u Beogradu. Tako da izvolite, gospodo, to što ste lagali, preuzmite odgovornost", rekao je Mali.

On je naveo da su se laži samo nastavljale kako bi se izazvao talas nasilja, talas nereda, i kako bi se, na kraju krajeva, srušila država.

Podeli:

Tagovi

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: