Politika 3

26.06.2026.

21:30

Uživo Kolone ljudi pešače na skup; Cela Srbija sutra u Beogradu; Vijore se trobojke; Poslednje pripreme u toku FOTO

Na veliki skup "Srbija, jedna porodica", koji će biti održan u subotu, 27. juna na platou ispred Skupštine Srbije, peške pristižu stotine građane iz cele Srbije.

Izvor: B92.net

Kolone ljudi pešače na skup; Cela Srbija sutra u Beogradu; Vijore se trobojke; Poslednje pripreme u toku FOTO
Printskrin

Podeli:

  • Sve o poduhvatu na koji se odlučila grupa pristalica Srpske napredne stranke pratite u blogu B92.net UŽIVO

Uživo

21:47

Građana koji pešače iz Velike Plane, Smederevske Palanke i Smedereva ka Beogradu kako bi prisustvovali velikom skupu "Srbija jedna porodica", koji će biti održan sutra na platou ispred Doma Narodne skupštine stigli su večeras u Kaluđericu i tu će prenoćiti.
Njima će se ujutru priključiti građani Grocke i Kaluđerice i zajedno će nastaviti pešačenje ka Beogradu kako bi stigli na skup koji se održava 27. juna.

21:13

Grupa koja iz Aranđelovca pešači na skup "Srbija jedna porodica" stigla u Sremčicu

Grupa građana, simpatizera i aktivista Srpske napredne stranke koja je pešice krenula iz Aranđelovca ka Beogradu da bi prisustvovala sutrašnjem skupu "Srbija jedna porodica" na platou ispred Doma Narodne skupštine, stigla je večeras u Sremčicu.

Kolona, koja je juče rano ujutru krenula iz Aranđelovca, u Sremčici je dočekana u centru mesta bakljadom u bojama zastave Srbije, a okupljeni su isticali barjake i transparente sa sloganom "Srbija pobeđuje", kao i zastave Srbije, i skandirali "Aco Srbine" i "Kosovo je Srce Srbije".

Pešaci će u Sremčici prespavati i sutra ujutru nastaviti put, kako bi učestvovali na skupu u poslepodnevnim časovima. Prethodno su juče stigli u Lazarevac, gde su prenoćili, i gde su im se pridružili i Lazarevčani koji idu na skup.

Sekretar MZ Sremčica Ivana Jović rekla je za Tanjug da je došla da podrži, kako kaže, prijatelje iz različitih gradova koji su pošli na sutrašnji veliki skup u Beogradu.

"Loznica, Aranđelovac, Kraljevo, Lazarevac, svi će doći sa nama i svi zajedno sutra ujutru idemo ispred Skupštine. Pozivam građane da dođu sutra, 27. juna, da damo podršku našem predsedniku", poručila je Jović. Meštanin Sremčice Dejan Josipović rekao je Tanjugu da je na večerašnji doček došao kako bi podržao jedan cilj, a to je, kako kaže, zdrav i normalan život u Srbiji bez prevrata i razdvajanja.

"Da budemo svi jedinstveni, da budemo uz predsednika Vučića za bolje sutra omladine, dece i svih građana Srbije. Zadovoljstvo mi je što je veliki broj ljudi došao ovde da pozdravi ove ljude koji pešače iz Aranđelovca i Lazarevca, i da im damo podršku", poručio je Josipović.

Na pitanje da li će prisustvovati sutrašnjem skupu "Srbija jedna porodica", Josipović je rekao da hoće i da očekuje da se pokaže zajedništvo.

"Veliki skup zajedništva, skup koji pokazuje koliko je Srbija na jednom mestu bez bilo kakvih konflikata", istakao je Josipović.

Dejan Lajković iz Aranđelovca deo je kolone od početka.

"Došli smo juče rano ujutro iz Aranđelovca, kroz aranđelovačka sela prema Lazarevcu, pa sve dovde danas, do Sremčice, i sutra nastavljamo do platoa ispred Doma Narodne skupštine, gde ćemo učestvovati i dati podršku Srpskoj naprednoj stranci, predsedniku Aleksandru Vučiću i pristojnoj Srbiji koja želi dobro svim građanima, koja želi mir, koja želi prosperitet", rekao je Lajković Tanjugu.

Istakao je da je tokom puta bilo umora, ali i smeha.

"Pevali smo patriotske pesme, pevali smo vesele pesme i sve one na koje smo nailazili, pozdravljali smo sa 'Srbija pobeđuje, živela Srbija' - i mogu da kažem da je zaista veliko interesovanje bilo stanovništva na koje smo nailazili i puno ljudi je prilazilo, donosilo vodu, pozdravljalo nas, sviralo, dizalo tri prsta", rekao je Lajković.

To govori, smatra on, da se posle svih blokada i nemira u poslednje dve godine većinska Srbija, kako je rekao, probudila i oslobodila straha. Pešice od Aranđelovca krenula je i Lidija Batinić iz Smederevske Palanke, koja je rekla za Tanjug da je put u nekim delovima bio prilično naporan, ali, da su uz podršku građana koji su ih bodrili nastavili još jači.

"Nastavljamo ka sutrašnjem skupu, da podržimo snažnu i stabilnu politiku predsednika Aleksandra Vučića na malo drugačiji način", poručila je ona.

Vojin Lazarević iz Mladenovca rekao je Tanjugu da se pridružio koloni kod Lazarevca.

"Ja sam se odlučio da sa mojim drugarima krenem na ovaj put da podržim sve ono što predstavlja politika predsednika Aleksandra Vučića. Jednostavno, želeo sam da to bude moj doprinos celoj ovoj priči i radujem se skupu sutra", kazao je Lazarević.

20:47

"Zajedno gradimo budućnost Srbije"

Posle višečasovnog pešačenja, aktivisti Srpske napredne stranke krenuli su jutros iz Lazarevca i stigli u Meljak, nastavljajući svoj put ispunjen istrajnošću, snagom i zajedništvom.

20:38

Građani Grocke priredili su pravi spektakl, izašavši u velikom broju na ulicu, uz baklje i zastave uzvikujući "Aco, Srbine".

20:26

20:04

Grupa koja iz Aranđelovca pešači na skup "Srbija jedna porodica" stigla u Sremčicu

Grupa građana, simpatizera i aktivista Srpske napredne stranke koja je pešice krenula iz Aranđelovca ka Beogradu da bi prisustvovala sutrašnjem skupu "Srbija jedna porodica" na platou ispred Doma Narodne skupštine, stigla je večeras u Sremčicu.

Kolona, koja je juče rano ujutru krenula iz Aranđelovca, u Sremčici je dočekana u centru mesta bakljadom u bojama zastave Srbije, a okupljeni su isticali barjake i transparente sa sloganom "Srbija pobeđuje", kao i zastave Srbije, i skandirali "Aco Srbine" i "Kosovo je Srce Srbije".

Pešaci će u Sremčici prespavati i sutra ujutru nastaviti put, kako bi učestvovali na skupu u poslepodnevnim časovima. Prethodno su juče stigli u Lazarevac, gde su prenoćili, i gde su im se pridružili i Lazarevčani koji idu na skup. Sekretar MZ Sremčica Ivana Jović rekla je za Tanjug da je došla da podrži, kako kaže, prijatelje iz različitih gradova koji su pošli na sutrašnji veliki skup u Beogradu.

"Loznica, Aranđelovac, Kraljevo, Lazarevac, svi će doći sa nama i svi zajedno sutra ujutru idemo ispred Skupštine. Pozivam građane da dođu sutra, 27. juna, da damo podršku našem predsedniku", poručila je Jović.

Meštanin Sremčice, Dejan Josipović, rekao je Tanjugu da je na večerašnji doček došao kako bi podržao jedan cilj, a to je, kako kaže, zdrav i normalan život u Srbiji bez prevrata i razdvajanja.

"Da budemo svi jedinstveni, da budemo uz predsednika Vučića za bolje sutra omladine, dece i svih građana Srbije. Zadovoljstvo mi je što je veliki broj ljudi došao ovde da pozdravi ove ljude koji pešače iz Aranđelovca i Lazarevca, i da im damo podršku", poručio je Josipović.

Na pitanje da li će prisustvovati sutrašnjem skupu "Srbija jedna porodica", Josipović je rekao da hoće, i da očekuje da se pokaže zajedništvo.

"Veliki skup zajedništva, skup koji pokazuje koliko je Srbija na jednom mestu bez bilo kakvih konflikata", istakao je Josipović.

17:05

Na platou ispred Doma Skupštine pripreme za sutrašnji skup Srbija jedna porodica

Na platou ispred Doma Narodne Skupštine Srbije u toku su pripreme za sutrašnji skup "Srbija jedna porodica". Postavlja se centralna bina, na kojoj je natpis "Zajedno gradimo budućnost Srbije Svi smo jedna porodica!".

Postavljeno je i više video bimova, kao i drveni štandovi i beli šatori.

Na Trgu Nikole Pašića su postavljeni i mali tereni za košarku i fudbal. Na platou ispred Skupštine, na Trgu Nikole Pašića i u delu Bulevara kralja Aleksandra su cisterne sa vodom.

Saobaćaj je od četvrtka uveče obustavljen na Trgu Nikole Pašića i u ulicama koje izlaze na Trg. Na skupu "Srbija jedna porodica", kako je najavljeno, biće predstavljeni planovi i program za budućnost Srbije.

Na platou ispred Doma Narodne Skupštine Srbije u toku su pripreme za sutrašnji skup "Srbija jedna porodica".

Postavlja se centralna bina, na kojoj je natpis "Zajedno gradimo budućnost Srbije Svi smo jedna porodica!". Postavljeno je i više video bimova, kao i drveni štandovi i beli šatori.

Na Trgu Nikole Pašića su postavljeni i mali tereni za košarku i fudbal. Na platou ispred Skupštine, na Trgu Nikole Pašića i u delu Bulevara kralja Aleksandra su cisterne sa vodom.

Saobaćaj je od četvrtka uveče obustavljen na Trgu Nikole Pašića i u ulicama koje izlaze na Trg. Na skupu "Srbija jedna porodica", kako je najavljeno, biće predstavljeni planovi i program za budućnost Srbije.

.

14:59

Širom Srbije osvanule trobojke; Građani poslali poruku: "Srbija pobeđuje"
Printscreen/Novosti

3 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: