23.06.2026.
21:22
Mladi Vuk koji će robotima svirati Moravac pozvao građane na skup: "Vidimo se 27. na platou ispred Skupštine"
Mladi muzičar Vuk Đokić (13) iz Beograda, koji će zajedno sa robotima nastupiti 27. juna na velikom skupu u prestonici, pozvao je građane da se okupe tog dana, pišu mediji.
On se obratio građanima dok je vežbao za nastup u subotu.
"Ja sam Vuk Branimir Đokić, vidimo se u subotu na platou ispred Skupštine", rekao je skromno ovaj dečak, preneli su mediji.
Inače, roboti koji su danas stigli u Beograd iz Kine, na inicijativu predsednika Srbije Aleksandra Vučića, biće programirani da na skupu 27. juna zaigraju tradicionalno kolo moravac uz muziku mladog i talentovanog dečaka.
Na Republičkom takmičenju muzičkih i baletskih škola Srbije Vuk je osvojio prvu nagradu u trećoj kategoriji, i to u jednoj od najbrojnijih i najjačih konkurencija.
Danas Vuk pohađa osnovnu školu, ali paralelno i srednju muzičku školu "Kornelije Stanković", gde je upisan ranije zbog izuzetnog dara, u klasi profesora Bobana Bjelice, a njegov svakodnevni život ispunjen je obavezama i disciplinom.
Ipak, Vuk već gleda ka novim izazovima. Njegov sledeći cilj jeste da svoju zemlju predstavi na najbolji način na međunarodnim takmičenjima koja ga očekuju u narednim mesecima.
Komentari 5
Pogledaj komentare Pošalji komentar