Bek rođen 2008. godine u Ljubljani oprostio se od crno-belih emotivnom porukom na društvenim mrežama, nakon što je nedavno postao punoletan.
Bojović je u Partizan stigao 2022. godine iz Cedevite Olimpije, a tokom boravka u Beogradu važio je za jednog od najperspektivnijih igrača mlađih selekcija.
"Dragi moj Partizane i Grobari, došlo je vreme za neka nova iskustva jer sam pre neki dan napunio 18 godina. Odluka mi je dugo visila nad glavom jer je Partizan ipak Partizan. To je nešto što oni koji nemaju moje iskustvo teško razumeju. Četiri godine srpske košarke je nešto što bi svako ozbiljan poželeo. Tvrd rad, nema gledanja kroz prste ali i mnogo divnih momenata sa crno-belom porodicom", napisao je Bojović.
U nastavku poruke zahvalio se svima koji su bili deo njegovog razvoja – trenerima, upravi kluba i saigračima.
"Zahvalan sam i za dobra i gorka iskustva jer sam zahvaljujući njima postao to što jesam. To se ne zaboravlja i ostaje kao crno-bela tetovaža na koži".
Mladi Slovenac izrazio je i nadu da će ga košarkaški put ponovo dovesti u Beogradsku arenu, gde bi voleo da zaigra pred navijačima Partizana.
Bojović iza sebe ima zapažene partije u juniorskoj Evroligi. Iako Partizan prošle sezone nije uspeo da izbori plasman na završni turnir preko kvalifikacija u Beogradu, mladi bek bio je jedan od najboljih pojedinaca ekipe.
Na turniru je prosečno beležio 22,8 poena i pet asistencija po utakmici, uz odličan procenat šuta za tri poena, dok je protiv Hapoela ubacio čak 38 poena.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar