Nova vest
Euroleague 3

22.6.2026.

12:55

Obradović se vratio u PAO: "Ovo pitanje dobijam od kad sam napustio Partizan" VIDEO

Košarkaški klub Panatinaikos predstavio je svog novog-starog trenera, Željka Obradovića.

Autor:B92.sport

B92.sport
Obradović se vratio u PAO: "Ovo pitanje dobijam od kad sam napustio Partizan" VIDEO
Dusan Milenkovic / ATA Images / Profimedia

U prvom mandatu je Željko vodio Panatinaikos od 1999. godine do 2012. godine i čak pet puta osvajao Evroligu sa njima.

"Hvala Dimitrisu što mi je dao šansu da ponovo budem ovde. Cenim to. Bio je to lak dogovor i brzo smo se razumeli. Nikada nisam izgubio povezanost sa porodicom Janakopulos i sa ljudima ovde. Želim svima da se zahvalim na načinu na koji su me dočekali. Ovde sam dolazio sa Fenerbahčeom i Partizanom i svaki put je bilo posebno. Atina je veliki grad. Zaista mi je veliko zadovoljstvo što sam ponovo ovde. Dimitrise, hvala ti što si me pozvao da budem deo jednog od najboljih klubova u Evropi i svetu", rekao je Obradović.

Predsednik kluba Dimitris Janakopulos danas proslavlja rođendan.

"Zaboravio sam da čestitam. Srećan rođendan, Dimitrise", rekao je Željko, na šta se nadovezao Janakopulos:

"Ovo je više od mog rođendana. Ovo je istorijski dan za Panatinaikos. Kao što sam rekao Željku, ovo je i više od istorijskog dana. Poruke koje sam dobio, zadovoljstvo na licima navijača, to je nešto posebno. Više čak i od osvajanja Evrolige. Ovo je najveći trenutak za klub u poslednjih nekoliko godina. Ovo je obaveza za sve nas", kazao je Janakopulos.

Obradović ima motivaciju da radi.

"Jani, rekao bih da je u životu svakog čoveka motivacija najbitnija. Ova dvorana je renovirana zahvaljujući Dimitrisu i zaista je posebna. Kada sam došao, prvo sam to rekao. U meni i dalje postoji ta vatra da budem trener. Bilo mi je lako da pronađem motivaciju da budem ovde. Nikada nisam izgubio povezanost sa porodicom i sa ovim ljudima. Uradiću sve što je do mene da pokažem poštovanje prema njima. Ljubav? Svi znaju da je imam. Prošlost je nešto lepo i važno, ali moramo da živimo u sadašnjosti i budućnosti. Moramo da ostavimo prošlost iza sebe. Važno je da svi razumeju šta predstavlja ovaj klub. Ne samo ja, već svi. Da svi shvatimo šta je Panatinaikos i da damo sve od sebe, sve što je u našoj moći".

Upitan je kada je shvatio da će opet biti trener "zelenih".

"Ovo pitanje dobijam od trenutka kada sam napustio Partizan. Stalno su me to pitali. Rekao sam i tada da ću govoriti kada dođe pravo vreme. Pričamo o 20. junu… Pre dva dana smo razgovarali. Tako je bilo. Verujem da je bilo potrebno da poštujem sebe, naravno. U ovom periodu sam razmišljao o nekim stvarima. Videli smo se, razgovarali direktno i evo nas ovde. To je to. Jednostavne stvari su jednostavne stvari".

Već je razgovarao sa Kostasom Slukasom, dok sa Matijasom Lesorom nije.

"Juče sam pričao sa Kostasom Slukasom. On je na Halkidikiju. Zbog mojih obaveza idem na kliniku u Beogradu, a kada se vratim, sastaćemo se. Planiram da se vidim sa svim igračima sa kojima budem mogao. Kosta me zna, a i ja znam njega. Mislim da ćemo imati dosta toga da razgovaramo. Sa Matijasom Lesorom nisam pričao. Ne znam gde je. Ovde sam tek jedan dan, treba mi vremena".

Ističe da je prošlost lepa, ali da su sadašnjost i budućnost važniji.

"Da, ne mogu to da zaobiđem. Ako se sećate, dva minuta ranije sam rekao da je prošlost lepa, ali da morate da živite u sadašnjosti i budućnosti. Sve smo radili kao porodica i tako moramo da radimo i sada. Mogu samo da obećam da ću misliti isključivo o ovom klubu i o poslu koji volim. Pre možda dvadeset dana bio sam u Italiji, gde me je Điđi Datome pozvao da radim na klinici. Kada sam izašao na teren sa decom, taj osećaj je bio poseban. Upravo me taj osećaj pokreće i zbog toga se osećam kao najsrećnija osoba na svetu. Siguran sam da ću isto osećati kada ponovo izađem na teren. Znate sve, sada je moj red da radim svoj posao sa svojim igračima. Ovde ima novih lica, ali i starih prijatelja. Najvažnije je da funkcionišemo kao porodica. To je ključ svakog tima i svakog kluba. Prvo ide tim, pa klub".

Dugo se pričalo o dolasku Obradovića u klub.

"Bilo je mnogo, kako hoćete da ih nazovete, glasina... Mediji, društvene mreže... Svi imaju mišljenje, kažu ovo i ono. Šta raditi sa tim? Pitam vas? Da daemantujem sve? To nije moj život. Jako sam ozbiljan. Kada odlučim ko će biti u mom stafu informisaću prvo predsednika, a onda i medije. Sada nije moguće govoriti o tome i reći bilo šta o tome. Nadam se da razumete. Panatinaikos ima istoriju. PAO je uvek otvoren za sve. Računamo na sve koji su spremni da donesu lepu budućnost klubu".

Nije želeo da razmišlja o novom angažmanu od momentar kad je u novembru napustio Partizan.

"Ja sam bio trener Partizana i bio sam jako srećan tamo. U novembru sam doneo tešku odluku, zaista tešku. Pokušao sam da radim stvari izvan košarke. Rekao sam i menadžeru da ne želim da radim ništa što ima veze sa košarkom. Nisam razmišljao o ovome. Radi svoj posao, kada dođe vreme, pričaćemo. Tako je bilo. Ne treba pričati o ovom klubu. Ovde je istorija. Ne treba da pričamo o prošlosti. Uvek ću poštovati svakog protivnika, i u Grčkoj i u Evroligi. Kao što je Dimitris rekao, trebalo bi da gledamo samo sebe. Uz poštovanje svakog kluba, osobe, tima, navijača i ljudi. Ako se fokusiraš na sebe, imaćeš šansu da budeš tamo gde želiš".

ŽOC je istakao da je srećan što je opet u Atini.

"Hvala na tim rečima. Ovaj klub je tako veliki, a očekivanja su velika. Danas je njegov rođendan. Svi su srećni. Moramo danas da počnemo da radimo. Mora da bude iskreno, ozbiljno i još važnije je da ubedimo igrače da su oni najvažniji, ispred svih nas. Oni moraju da razumeju šta znači igrati za Panatinaikos. Navijači će uvek voleti da vide tim koji se bori. Moramo da budemo zajedno, da damo sve. Loši dani se dešavaju. Ovaj klub uvek hoće da bude najbolji, da ima rezultate i nemam dilemu da će tako biti".

Podeli:

Učitavanje..

Komentari 3

Podeli:

Tenis

Lola napredovala, Sabalenka i dalje prva

Najbolje rangirana srpska teniserka Lola Radivojević napredovala je za tri pozicije na WTA listi i trenutno je 147. teniserka sveta sa 520 bodova, dok je Arina Sabalenka ostala prva sa 9.090.

Tanjug

13:05

45 min

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Nula

Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.

Iva Jevtić

9:15

9 d

Partizan

Poslednji voz

Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.

Iva Jevtić

8:30

10 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu